Pozor!!! Výstava prodloužena do konce března!

 

Pokud se chcete taky stát šermířem
a je vám alespoň 14 let, tak nám napište.

 

Skupina scénického šermu REGIUS vznikla na podzim roku 1976 při TJ Slavia umělecké školy. Ve své době patřila k šermířské špičce, kterou tvořily skupiny Mušketýři a bandité, plzeňský Dominik a pražský Romantik.
Za dobu své existence uspořádal REGIUS po celé republice více než tisíc veřejných vystoupení s dvanácti vlastními programy, např. jen v pražské Valdštejnské zahradě skupina vystupovala jedenáct let. Podílela se na natáčení více než tří set televizních a filmových projektů, a to i  v zahraničí. Za všechny jmenujme např. bulharskou velkoprodukci Chán Asparuch, české filmové pohádky O zapomnětlivém černokněžníkovi nebo S čerty nejsou žerty, Bessonovu Johanku z Arku, americký film Mladý Ivanhoe a romantickou televizní pohádku Zelený rytíř. Členové REGIA účinkovali v řadě divadelních inscenací, např. Romeo a Julie (Stavovské divadlo), opera Macbeth (Národní divadlo) nebo Richard III. (divadlo Globe na pražském Výstavišti). Prostřednictvím svého zakladatele a uměleckého vedoucího Václava Lukse se REGIUS podílel na výcviku téměř tří set českých i zahraničních herců a zpěváků (Karel Gott, Viktor Preiss, Alois Švehlík, Vladimír Dlouhý, Lukáš Vaculík, Ondřej Vetchý, Antonio Banderas, Perry King aj.). Mimo domácí scény skupina pravidelně vystupovala i v Polsku, v zemích bývalé Jugoslávie, Francii, Německu, Portugalsku, Bulharsku, Maďarsku a dalších evropských zemích.
V současné době ve skupině dochází „k výměně stráží“. Zasloužilé stáří nahrazuje mladá generace, která se pod vedením Václava Lukse snaží navázat na úspěšnou dráhu budovanou svým vedoucím téměř čtyřicet let.
  

 

REGIUS na facebooku regius15.jpg